W istocie białej pogranicza czołowo ciemieniowego ognisko zmienionego sygnału odpowiadające demielinizacji

witam,chciałabym się dowiedzieć co oznacza wynik rezonansu magnetycznego w który pisze że po stronie prawej w istocie białej pogranicza czołowo ciemieniowego ognisko zmienionego sygnału odpowiadające demielinizacji.

Demielinizacja oznacza rodzaj zmiany w tkance mózgowej.
Badanie MRI jest badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie należy je interpretować w zależności od zgłaszanych objawów i dolegliwości oraz wyniku badania neurologicznego.