W jak długim czasie i ile schudnę trenując aerobik ?

Witam, w tym roku kończę 16 lat, mam ok. 172cm wzrostu i ważę ok.58kg. Jeszcze pół roku temu miałam świetną sylwetkę, ale teraz nabrałam kobiecych kształtów, szczególnie jeśli chodzi o uda. Koleżanki zawsze zazdrościły mi figury i martwię się, że jak tak dalej pójdzie, to stracę ten atut. Ze sportem miałam do czynienia od dziecka, trenowałam tenisa stołowego, pływanie i koszykówkę. Regularnych treningów w klubie zaprzestałam jakieś 2,5 roku temu, ale za to chodziłam rekreacyjnie na basen, a w wakacje trochę biegałam. Teraz jednak zaprzestałam tego. Chciałabym znowu zacząć jakąś aktywność sportową i myślę o zajęciach aerobiku. Jak długo musiałabym trenować, żeby wysmuklić ciało i schudnąć jakieś 5 kg i uniknąć efektu jo-jo ? Chciałabym też zapytać o dietę. Myślę, że odżywiam się zdrowo, kocham owoce i warzywa oraz wszelkie zupy i piję bardzo dużo wody niegazowanej i herbaty. Nienawidzę napojów gazowanych, słodzonych soków (lubię tylko te jednodniowe), większości fast foodów (lubię tylko frytki i pizzę, ale jem je stosunkowo rzadko), masła i za żadne skarby świata nie wezmę do ust mięsa. Z niezdrowych rzeczy uwielbiam czekoladę, ciasteczka, wypieki. Mama je ciągle robi / kupuje i nie mogę przestać ich jeść. Czy udałoby mi się schudnąć nie rezygnując z nich, tylko ćwicząc aerobik 3 razy w tygodniu ? Czy musiałabym radykalnie zmienić sposób odżywiania ?
ponad rok temu

Witam serdecznie,

W chwili obecnej Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa - nie ma więc wskazań zdrowotnych do włączenia diety odchudzającej, z tego też powodu Ci ją odradzam.
Korzystne natomiast może być regularne uczęszczanie na zajęcia aerobiku.
Z pewnością, jeśli nie będziesz się jednocześnie objadała łakociami - wyszczuplą sylwetkę i ułatwią zachowanie zdrowia i kondycji.

Pierwsze efekty treningów powinny pojawić się po ok. miesiącu (w przypadku jakiegokolwiek schorzenia - przed udaniem się na zajęcia konieczna jest rozmowa z lekarzem).
W związku z Twoim młodym wiekiem wszelkie decyzje powinnaś podejmować po konsultacji z rodzicami.

Być może wskazówką żywieniową będzie dla Ciebie Piramida Zdrowego Żywienia, którą znajdziesz tu:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam