W jaki sposób bezpiecznie zajść w ciążę?

Witam. Staram się o dziecko. Biorę folik raz dziennie od około dwóch lat. Czy jeśli zrobiłam 10 dniową przerwę w zażywaniu go, to teraz znów muszę odczekać 3 miesiące biorąc kwas foliowy, żeby bezpiecznie zajść w ciążę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

a jak wygląda dieta? proponuję oznaczyć poziom kwasu foliowego