W jaki sposób dochodzi do zarażenia wirusem HIV?

Witam. Chciałem poruszyć temat HIV i innych chorób wenerycznych. Dużo jest w internecie na temat tego jak się przenosi (poprzez krew, kontakty seksualne). Jednak mówi się tylko o PRZENOSZENIU WiIRUSA. Hivem można się zakazić tylko od osoby chorej, tak? (Jak w grypie) Teoretycznie. Jeśli spotyka się dwoje zdrowych ludzi, bez żadnych chorób wenerycznych, mogą (załóżmy że mają tą samą grupę krwi) bez obaw przetaczać sobie krew i kochać się na wzajem. A ryzyku zakażenia wirusem jest równe zeru?

Lek. Katarzyna Szymczak

Tak można się zarazić tylko osoby chorej albo nosiciela. Jeśli osoby są zdrowe to nie ma ryzyka zakażenia.
Pozdrawiam