W jaki sposób kontrolować swoje emocje?

Nie potrafię kontrolować swoich emocji. Mam 27 lat. Każdy mój związek kończył sie porazka. Odchodzili ode mnie. Bo byłam nie do zniesienia. Mówili bym zmieniła swój charakter. A ja czuje że nie umiem. Po ataku agresji i złości wpadam w płacz mam wyrzuty sumienia. pociągają mnie także mężczyźni którzy zazwyczaj traktują mnie przedmiotowo. Miałam ojczyzna który w dzieciństwie ból mnie pół i robi awantury. Moja mama choruje na schizofrenie. Ja jestem mało odporna na stres. Ciągle myślę o sobie w negatywnych kategoriach. Mało odporna jestem na krytykę. Szybko się obrażam. Czuje że moje zachowanie jest dziecinne. Jak mam dużo stresu nie potrafię panować nad sobą. Drobne rzeczy wyprowadzają mnie z równowagi. Wszystko co mam pod sobą niszcze. Boje się ze nikt nie będzie chciał ze mną byc.Ja sama ze sobą nie potrafię wytrzymać. Moje ataki złości pojawiają sie nawet jak jestem sama i cos mi nie wychodzi. Agresja narasta do takiej skali ze nie mogę sie opanować a potem wpadam w placz.

Witam Panią
Najczęściej problemy z kontrolowaniem emocji nadmierna
nerwowość, napady złości i agresja są reakcją obronną
ludzkiej psychiki na stres, lęk czy traumatyczne przeżycie
z przeszłości.
Bardzo często bolesne zdarzenia z przeszłości
uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie,
gdyż wpływają na wszystkie obszary egzystencji
i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.
Poza tym nieadekwatna samoocena, i brak wiary
w swoje możliwości, też negatywnie wpływają
na wszystkie obszary Pani funkcjonowania
i sprawiają, że , tworzy Pani w umyśle wypaczony
obraz samej siebie, co pogłębia jedynie niską
samoocenę i rodzi agresję lub poczucie przygnębienia.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Jeżeli zauważa Pani coś niepokojącego w swoim
zachowaniu i występują trudności z efektywnym
radzeniem sobie z emocjami i ze stresem, należy
jak najprędzej skonsultować problem z psychologiem.
Zachęcam Panią do spotkań terapeutycznych,
podczas których odzyska Pani równowagę wewnętrzną
oraz zdobędzie Pani umiejętność radzenia sobie z emocjami,
ze stresem i trudnymi sytuacjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za napisanie do Nas.

Zacznę od tego, ze czasami pewne rzeczy dzieją się, żeby dokonywać zmian, aktualizować na nowo swoje życie i wzbogacać je.
Często kryzys emocjonalny jest etapem do rozwoju, do odrzucenia tego, co nam już nie służy.

Teraz właśnie jest dla Pani czas, aby zadbać o siebie, ucząc się radzenia sobie z emocjami.
Zachęcam Panią do rozmowy z psychologiem, do podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej.
Im wcześniej, tym lepiej.
W terapii zobaczy Pani inną perspektywę, inne możliwości.

By umiejętnie radzić sobie z emocjami pomocne byłoby dla Pani również uczestnictwo w zajęciach grupowych.
Jestem przekonana, że aktywne treningi rozwojowe w Pani sytuacji, takie jak treningi umiejętności społecznych i komunikacyjnych, jak również trening radzenia sobie ze stresem, pozytywnego myślenia, są to treningi skutecznie zwiększające kompetencje, co pośrednio podwyższa samoocenę i wzmacnia poczucie własnej wartości, a to z kolei wpływa na kontrolowanie emocji...
Takie rozwojowe treningi pomagają również w również radzeniu sobie z problemami, wyzwaniami, cierpieniami.

Chcę Pani powiedzieć, że umiejętności, o których Pani napisałam, są to umiejętności, których uczy się przez całe życie... gdyż kluczowym jest z jakiej rodziny generacyjnej się wywodzi, i gdy brakowało zdrowej edukacji tych umiejętności, to powstały ich deficyty..

Życzę Pani tego, czego teraz najbardziej potrzebuje,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry.
W Pani poście czuje się się siłę emocji, które Pani odczuwa. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że jest Pani z nimi jak tykająca bomba, która nie wiadomo kiedy wybuchnie.
Złość jest takim uczuciem, które często tak naprawdę bierze się ze smutku, bezsilności, niezaspokojonych potrzeb.
Mogę się domyślać, że Pani dzieciństwo z mamą schizofreniczką i przemocowym ojczymem było źródłem trudnych dla Pani przeżyć i emocji. Być może to one właśnie spowodowały, że dziś doświadcza Pani złości?

Namawiam Panią do skorzystania z pomocy psychoterapeuty w realnym świecie. Poznawszy lepiej Pani historię pomoże on Pani zrozumieć źródło swoich problemów i podejmie wraz z Panią pracę nad ich rozwiązaniem, aby mogła Pani spokojnie i radośnie żyć.

Proszę przestać się zadręczać i skorzystać z pomocy specjalisty.

Pozdrawiam.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska