W jaki sposób leczy się ganglion na palcu?

Witam lekarz stwierdził u mnie gangilota na placu serdecznym lewej ręki 0,5mm ale przepisał masc z sedrydami i kazał za dwa tygodnie przyjsc jak się nie wchłonie to muszę wyciąć to u chirurga tylko szukam infromacji na ten temat ale wszędzie znajduje o nadgarstku i chciała byś się doziwedz jak to wygląda z palcem

Ganglion na palcu leczy się tak samo jak w okolicach nadgarstka. Aby całkowicie pozbyć się ganglionu trzeba go wyciąć w całości. Takie zabiegi wykonują ortopedzi.