Kobieta , 22 lata 2dni temu chirurg dentystyczny usunął mi górną 6.Przepisal antybiotyk i założył szwy czego wcześniej nie robił gdy wyrywalam zęby. Po zabiegu rano od razu strasznie spuchnęłam, popoludniu miałam już gorączkę 38 stopni. Leki przeciwbólowe nie działały antybiotyk tez. Plukalam ranę szałwią i rumiankiem. Opuchlizna odrobinę zeszła ale wczoraj wieczorem wyplułam szwy wraz z fragment dziąsła. Dodatkowo odkryłam że pozostawił polowe korzenia i poprostu ja zaszyl.Mogę liczyć na odszkodowanie? Co robić?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Obrzęk po chirurgicznym usunięciu zęba jest normalnym objawem. Jego ustąpienie przyśpieszają zimne okłady najlepiej z lodu. Obrzęk może utrzymywać się do 3-4 dni w zależności od trudności ekstrakcji i rano zawsze jest większy. O skuteczności działania antybiotyku lub jej braku można mówić po pełnych 48 godzinach od rozpoczęcia stosowania.W Pani przypadku antybiotyk był skuteczny, bo obrzęk się zmniejszył. Co do pozostawionej resztki korzeniowej proponuję wykonać kontrolne zdjęcie rtg. Jest to jedyny obiektywny sposób na stwierdzenie obecności korzenia.Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Chirurgia – Operacje są podstawą gałęzi medycyny nazywanej chirurgią. Nazwa ta powstała z greckich słów: cheir − ręka, ergon – czyn, działanie. Określenie „chirurgia” jest używane jako skrót bardziej szczegółowej nazwy „chirurgia ogólna”.
  • StomatologiaStomatologia (łac. stoma – jama ustna) to dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, błony śluzowej jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: