W jaki sposób leczyć bóle brzucha w 25. tygodniu ciąży?

Jestem w 25tyg. ciazy. Ze wzgledu na bole brzucha przyjmuje 3xdziennie luteinę dopochwowa. Od kilku dni zauwazylam, ze w miejscu gdzie zwykle znajduje sie szyjka macicy twarda i zamknieta moge kilka razy dziennie wyczuc dziecko przez sklepienie pochwy, a szyjka wtedy jest praktycznie nie wyczuwalna. Po jakims czasie wszystko wraca do normy. W badaniu usg szyjka ma 4cm i jest zamknieta. Lekarzowi ciezko bylo uwierzyc w moje slowa, bo na wizycie akurat czuc bylo szyjke wyraznie. Czy to normalne?

Skoro ginekolog prowadzący nie stwierdził nic niepokojącego w czasie badań kontrolnych, w czasie wykonywania USG to raczej nie ma powodu do niepokoju. Oczywiście w przypadku jakiś niepokojących, utrzymujących się objawów trzeba pilnie skonsultować się ze swoim ginekologiem prowadzącym.