W jaki sposób leczyć bruksizm?

Jak leczyc bruksizm? Wiekszosc lekarzy/ dentystow stwierdzilo aby zainwestowac w nakladke i oczywiscie nic nie da sie z tym zrobic.

Dzień dobry,
rzeczywiście bruksizm leczy się nakłądkami. Są próby leczenia nadmiernego napięcia mięśniowego lekarstwami, ale to dopiero początki. Nakładki działają nie tylko ochronnie na powierzchnię zębów, ale również odciążają staw.

Przyczyny bruksizmu można generalnie podzielić na dwie grupy. Pierwsza - gdy pacjent zaciska zęby i ściera równomiernie cały łuk - jest spowodowana niestabilnością stawu krzyżowo biodrowego (proszę popatrzeć na swą miednicę, czy nie jest przekrzywiona). Druga - gdy ścieramy tylko przednie lub tylne zęby - zgrzytamy zębami. Bezpośrednią przyczyną jest gwałtowne obniżenie napięcia przywspółczulnego spowodowane np. ograniczeniami opony twardej, zakwaszeniem (którego źródłem może być stres, pasożyty, brak minerałów, toksyny itd.). Podstawą leczenia powinno być zlikwidowanie przyczyn i równoczesna korekta skutków (wady zgryzu, ucisku stawu skroniowo-żuchwowego). Same nakładki mogą przynieść przejściową poprawę. Pozdrawiam