W jaki sposób leczyć częste przeziębienia?

Dzień dobry, mam problem z częstymi przeziębieniami. Pażdziernik- gardło + gęsty katar-wizyta u lekarza, leki tabletki do ssania wit. przeszło po 2 tyg. Grudzień ponownie gardło + gęsty katar (wydzielina zielono-żółta) po 1,5 tyg. kuracji otrzymałem antybiotyk(łącznie 3 tygodnie choroby). Luty ponownie to samo gęsty katar 2 tyg.chory Wizyta u laryngologa i badanie zatok rezonansem- wyszło dobrze. Maj- gęsty katar, ból zatok! Otrzymałem Ismigen i Grosprinozin. Badania krwi poprawne. Co robić?

Zatoki badamy nie rezonansem tylko Tomografią Komputerową. Zatoki nie dają bólów głowy to bajer. Należy zrobić w miesiąc po ostatnim antybityku wymaz z nosogardła na florę i antybiogram i napisać do mnie.