W jaki sposób leczyć krwotoczne miesiączki?

Witam! Ostatnio byłam na wizycie u ginekologa i na usg wykazało że endometrium wynosi 1,6 cm, dodam, że to był 22 dzień cyklu. Od dwóch miesięcy mam bardzo krwotoczne miesiączi, a problem z obfitym okresem mam już nieco parę miesięcy, do tego straszny ból owulacyjny, bóle pleców i teraz jeszczcze doszły zapracia. Proszę o informacje czy to wyglada grożnie? Od lekarza dostałam, tabletki które mam stosować podczas okresu. Pozdrawiam

W takich wypadkach zazwyczaj skuteczne jest leczenie hormonalne, gdyż takie objawy związane są z zaburzeniami hormonalnymi. Oczywiście leczeniem w takiej sytuacji powinien zająć się ginekolog prowadzący i to on powinien wprowadzić odpowiednie postępowanie. Proszę poczekać na skutki stosowanych obecnie leków i ewentualnie przy braku skuteczności ponownie skonsultować się ginekologiem prowadzącym.