W jaki sposób leczyć nieporadność życiową?

Mam 32lat od młodego zwaliła mi się taka nie poradność życiowa że dorosły by płakał . Od 2005 lecze się i jest bardzo cięrzko ,te chistorie,starani ,nieporadność i prawo małpki u ludzi to mnie nosi wziołbym jeden dzień przedstawi z życia a by kszyczeli. Kiedyś byłem młody walczyłm ,ale teraz czóje się zniszczony ,szukam lekarza kumatego który nie boi się, bo jak ide do prywatnego i podaje 1,5tygodnia z życia a on mnie się pyta co ma zrobić. To mi nie pomaga. Szpital 5 tam też lipe wygarnełem nie

Zachęcam do zwrócenia się o pomoc do psychologa, psychoterapeuty. Intensywna i zaangażowana praca nad sobą w procesie psychoterapii pozwoli Panu zrozumieć emocjonalne i osobowościowe źródła trudności. Specjalista pomoże także wprowadzić zmiany w życie, które pozwolą na lepsze funkcjonowanie i satysfakcję.

Dzień Dobry Panu,

Staram się zrozumieć Pana, tak jak potrafię, wnioskuję, że trudną i ciężką historię ma Pan w swojej biografii.

Z Pana słów wynika, że jest Pan świadomy siebie, swoich deficytów, zauważa je Pan i tylko wtedy (czyli już od teraz) może Pan podjąć świadomą pracę nad nieporadnością życiową- jak sam Pan to określił i się z nią rozprawić...

W takiej pracy, niestety nie ma drogi na skróty.

Trzeba wziąć odpowiedzialność za siebie i za swoje życie i w ten sposób zadbać o siebie, bo nadal jest Pan młodym człowiekiem, który zasługuje na to, żeby realizować swoje życie według własnego planu i poczuć się zaradnym życiowo.

Zachęcałabym Pana w tej sytuacji, do podjęcia terapii, która bardzo pomogłaby Panu w dotarciu do przyczyn Pana trudności, powstałych w przeszłości.
Żeby nauczył się Pan, w jaki sposób stać się sprawczym i zaradnym.

Może Pan podjąć terapię w ramach NFZ-tu- skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego otrzyma Pan od lekarza pierwszego kontaktu lub prywatnie.

Życzę żeby się Panu udało,
Irena Mielnik-Madej

Proszę Pana,
Pomóc może farmakoterapia (stały kontakt z lekarzem psychiatrą) i psychoterapia (terapeuta, zaufany, zaangażowany, profesjonalny).
Proszę się nie poddawać.
Życzę sukcesów.
Pozdrawiam,
Monika Chrapińska-Krupa