W jaki sposób leczyć ostrogę piętową?

w jaki sposób leczyć ostrogę piętową, w jaki sposób należy masować stopy, czy powinnam stosować dietę jeśli tak to jaką. Barbara

Witam Serdecznie
Terapia jest długotrwała i często kończy się niepowodzeniem, doprowadzając jedynie do zmniejszenia dolegliwości. Leczeniem objawowym jest stosowanie maści (niesteroidowych leków przeciwzapalnych) oraz wkładek ortopedycznych odciążających pięty. Zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów rehabilitacyjnych (masaże, ultradźwięki, leczenie falą uderzeniową). W początkach choroby zaleca się wstrzykiwanie w okolice bolesnego punktu leków przeciwzapalnych (tzw. blokad z glikokortykosteroidów). Gdy narośl kostna jest duża i powoduje deformację stopy, można usunąć ją chirurgicznie. Zwyrodnienie ma jednak tendencję nawrotową, dlatego ważne jest utrzymywanie właściwej masy ciała, noszenie wygodnych butów oraz nie przeciążanie stóp.