W jaki sposób leczyć problemy ze snem?

Mam problemy z snem spie po trzy godziny i w tym czasie jeszcze potrafie sie obudzic,mam 56 lat i bylam u lekarza probowalam brac tabletki ale bez skutku co robic,czuje wciaz sie zmeczona i podenerwowana.

Witam, zdrowy sen jest niezbędny do właściwego funkcjonowania. Ważne aby zadbać o higienę snu. Relaksacja to dobry sposób na pozbycie się stresu, ułatwia zasypianie. W wyciszeniu może pomóc muzyka, trening relaksacyjny (np.: https://www.youtube.com/watch?v=GnyCpEh39hs , http://relaksacja.pl/). Warto skorzystać z pomocy psychologa, zająć się pracą nad przyczyną bezsenności, sposobami radzenia sobie ze stresem. Tabletki nasenne nie powinny być długo zażywane. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Szanowna Pani, zaburzenia snu moga mieć podłoże psychologiczne albo somatyczne (fizyczne). Pisze Pani o tym, iż nie pomagają leki nasenne. Może warto w takim razie warto udać się na konsultację psychologiczną/psychoterapeutyczną. Jesli i to nie pomoże, można starać się o wizytę w Ośrodku Medycyny Snu Kliniki Psychiatrii i Neurologii w WArszawie.
Pozdrawiam

Witam Panią
Bezsenność najczęściej ma podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
nerwice, lęki, depresja
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Leki nasenne nie leczą bezsenności, a jedynie pomagają zasnąć.
Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.
Żeby Pani pomóc trzeba poznać dokładnie
naturę Pani problemów ze snem i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
W leczeniu bezsenności i towarzyszących jej zaburzeń
bezpieczną i skuteczną metodą jest psychoterapia.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, która w leczeniu
bezsenności jest metodą najbardziej bezpieczną i skuteczną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl