W jaki sposób leczyć raka prostaty?

Witam .Mój mąż ma 78 lat przy badaniu kontrolnym podwyzszone PSA wynik 17 mieszkamy w Szwecji więc pewnie te normy są inne jak w Polsce.Badanie per rectum kolejne biopsja wczoraj wynik Gleason 4 3=7 proponowane leczenie tabletki,tomograf i potem naswietlania.Pytanie moje dotyczy przebiegu leczenia raka prostaty chcielibyśmy wiedzieć jak najwięcej żeby czegoś nie pominąć,zastanawiamy się czy nie powinien być zrobiony najpierw jakiś zabieg chirurgiczny?Dziękuję za wszelkie sugestie.

Witam , mam za mało danych nt. stopnia zaawansowania choroby , stanu ogólnego pacjenta itp. , nie mogę więc powiedzieć nic autorytatywnie! Myślę , że w Szwecji są b.dobrzy specjaliści i należy im zaufać! z.żurawski

W przypadku męża lekarze w Szwecji zdecydowali o leczeniu oszczedzajacym- czyli bez zabiegu chirurgicznego.
Być może ze względu na wiek i inne choroby wybrali takie postepowaniu.
Jest ono równie skuteczne jak chirurgia .