W jaki sposób leczyć ranę na małym placu u stopy?

Witam tydzień temu mialam drobny wypadek mianowicie skoczylam na srube z takim kapturkiem i mam dość spora dziure w malym palcu u nogi zaraz pod zgięciem palca. Mam zapalenie tam gdzie to zrobilam. Bylam na SORze i dali mi antybiotyk niestety bez poprawy palec boli nie moge stanąć na tej nodze tylko chodzę na pięcie. I pytanie czy to nadaje sie do hospitalizacji?

Dzień dobry,

Czy są wskazania do leczenia szpitalnego może ocenić lekarz po zbadaniu Pani. Na pewno istnieje konieczność zmiany antybiotyku, bo jak widać poprzedni nie sprawdził się. Czy była Pani szczepiona przeciwko tężcowi? Jeśli, tak, to kiedy była podana ostatnia dawka i czy na SOR na podstawie zebranego wywiadu stwierdzili, że konieczne jest podanie Pani antytoksyny tężcowej? Proszę nie zwlekać i dla własnego bezpieczeństwa udać się do lekarza, niewykluczone, że będzie konieczne dalsze leczenie w szpitalu, ew. lekarz zaleci Pani przyjmowanie innego antybiotyku (-ów), w tym z pewnością działającego na bakterie beztlenowe. Z uwagi na nasilanie się zmian proszę już dzisiaj udać się do swojego lekarza.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
specjalista chorób wewnętrznych
specjalista diabetolog
specjalista endokrynolog

Witam , niestety nie istnieje diagnozowanie ani leczenie na odleglość! Nie jestem w stanie ocenić sytuacji bez możliwości zbadania pacjentki! Prosze ponownie zglosić się na SOR!