W jaki sposób leczyć te ropne pryszcze na skórze głowy?

Witam, mój chłopak-28 lat,zmaga się z ropnymi pryszczami pojawiającymi się na skórze głowy we włosach. Antybiotyki, które dostaje działają tylko na chwile i mają zastosowanie zewnętrzne. Przypuszczamy, że może być to spowodowane reakcję na jakieś pożywienie. Proszę o informację jakie badania powinien wykonać. Dolegliwości występują wyłącznie na skórze głowy. Jesteśmy pewni, że nie jest to reakcja na stosowane szampony - stosuje różne i to te z "wyższej" półki. Proszę o wskazówkę.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to byc taka forma trądziku lub faktycznie jakaś alergia, konieczna wizyta u dermatologa i alergologa.
Pozdrawiam