W jaki sposób leczyć tętniaki mózgu?

jak leczyć tętniaki mózgu????Co robic jak się ma????Jaka roślina je likwiduje?????Jak się żywić by ich nie było. Co powoduje wchłanianie tętniaków????
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Strategia leczenia tętniaków naczyń mózgowych różni się istotnie w zależności od sytuacji klinicznej. Nie mniej jednak leczenie tak czy inaczej jest operacyjne w większości przypadków. Tętniaki niekrwawiące, zdiagnozowane w czasie rutynowych badań radiologicznych, są zazwyczaj leczone w trybie planowym. Pacjent może się przygotować i wspólnie z zespołem neurochirurgicznym i neuroradiologicznym wybrać optymalny rodzaj zabiegu. Niestety nie umiemy przewidzieć kiedy tętniak pęknie i doprowadzi do krwawienia podpajęczynówkowego, więc dobór odpowiedniego momentu jest trudny. Jednak pacjent jest w o tyle komfortowej sytuacji, że ma wpływ na zastosowane leczenie i na moment jego podjęcia.