W jaki sposób mam schudnąć..?

Witam, mam na imię Amanda i mam 14 lat. Ważę 64 kg, a zwrost wynosi 161 cm. Mój stopień fizyczny jest bardzo dobry, moim zdaniem, bo potrafię tańczyć (na macie) ponad 3 godz; a jeśli chodzi o rozciąganie się to 30 min, czasami 1 godz, ale to już naprawdę czasami. Nie wiem, czy to można nazwać dietą, po prostu jadłam śniadanie o wyznaczonej godzinie, potem obiad tak samo. A kolacji już nie jadałam. Na szczęście w mojej rodzinie nie występuje otyłość lub nadwaga. Nie, nie byłam u lekarza w tej sprawie. 7 listopada 2009 r.: godz.10:00 - śniadanie: - do picia nic, - chleb razowy (2 kromki) z serem żółtym i pomidorem, - po zjedzeniu śniadania sok; godz.15:00 - obiad: - kotlet mielony (1 porcja), ziemniaki (średnio), surówka (dużo), buraczki (mało), - do picia nic; godz.20:00 - kolacja: - owoce, przeważnie jabłko lub banan. 6 listopada 2009 r.: godz.10:30 - śniadanie: - bułka (1 bułka) z pastą jajeczna, do tego parówka z ketchupem, - do picia mleko; godz.15:30 -obiad: - zupa pomidorowa (duża porcja); godz.17:00 - deser: - budyń (szklankę) ; godz.19:00: - mandarynki (2 porcje); - bez kolacji. Tak, noszę okulary oraz występują u mnie bóle głowy (zazwyczaj jak jest zła pogoda, jak deszcz pada).

Witam!

Twoje BMI wynosi 24,7. Na siatce centylowej oznacza to obszar między 90 a 97 centylem. Jest to równoznaczne z nadwagą. Aby zmienić ten stan, powinnaś zwiększyć aktywność fizyczną (codziennie minimum 30 minut). Odradzam różnego typu głodówki i restrykcyjne diety. Postaraj się wykluczyć ze swojego menu wysokokaloryczne produkty.

Wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Zamiast sera żółtego wybieraj ser twarogowy (półtłusty) lub ser żółty typu light. Dla sylwetki o wiele korzystniejsza będzie pierś z kurczaka/indyka z warzywami, aniżeli smażony kotlet mielony/schabowy, który pochłania bardzo duże ilości tłuszczu.

Zamiast słodkiego napoju (nawet słodzonego soku owocowego) lepiej wyrobić sobie nawyk picia niegazowanej wody mineralnej, soków warzywnych lub niesłodzonej herbaty.

Zamiast ziemniaków lepiej jest spożywać gruboziarniste kasze, brązowy ryż - zawierają dużo błonnika, hamują uczucie głodu na długo. Kaloryczne są także parówki.

Pozdrawiam