W jaki sposób mam się rozluźnić podczas pierwszego razu?

Witam, Mam 19 lat i duży problem, natury psychicznej jak sądzę. Jesteśmy z moim chłopakiem razem od 5 miesięcy. Bardzo się kochamy i chcemy w końcu rozpocząć współżycie. Próbowaliśmy wielokrotnie już, ale za każdym razem przestawaliśmy, bo mnie bolało, mimo że on był bardzo delikatny. Nie jestem zbyt odporna na ból, boje się tego. Zdaję sobie sprawę oczywiście, że pierwszy raz musi boleć, ale coś się zawsze we mnie blokuje, "spinam się" i on nie może we mnie wejść, mimo że jestem wystarczająco nawilżona, że tak powiem. Myśleliśmy, że trochę alkoholu we krwi sprawi, że nie będę się spinać, ale nic nie przynosi wciąż efektów. Chciałabym bardzo mieć już pierwszy raz za sobą i móc w pełni czerpać przyjemność z seksu, ale wydaje mi się, że to coś "siedzi" we mnie w środku i nie wiem jak mam sobie z tym poradzić. Od strony fizycznej wszystko jest ze mną w porządku, tak twierdzi moja pani ginekolog. Dlatego postanowiłam zasięgnąć porady innych specjalistów. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Stres i lęk mogą powodować napięcie mięśni uniemożliwiające penetrację. Pani nastawienie, że "pierwszy raz musi boleć", wprowadza dodatkowe napięcie emocjonalne. Jest Pani tak bardzo nastawiona na silny ból, że nawet jeśli faktycznie go Pani nie odczuwa, to emocje wzmacniają nieprzyjemne doznania. Seks ma być przyjemnością i relaksem. Dlatego tak ważna jest atmosfera i skupienie na przyjemnych doznaniach.
Warto, żeby skorzystała Pani z pomocy psychologa lub seksuologa. Będzie Pani mogła porozmawiać o swoich obawach i lękach oraz szukać rozwiązania problemów. Może Pani także porozmawiać o tych trudnościach ze swoim ginekologiem. Istnieje możliwość nacięcia błony dziewiczej, by w trakcie pierwszego stosunku nic Pani nie bolało. Warto rozważyć także tę możliwość.

Pozdrawiam