W jaki sposób mogę odróżnić prawdziwe wspomnienia od urojonych?

Witam, Choruję na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne w których doświadczam natrętnych myśli w postaci fałszywych wspomnień. W jaki sposób mogę odróżnić prawdziwe wspomnienia od urojonych nie pytając przy tym innych czy dane wydarzenie faktycznie miało miejsce? Pozdrawiam

W trakcie psychoterapii nauczy się Pan rozróżniać objawy od rzeczywistych wspomnień. Analiza charakterystyk objawów, osiowych tematów wokół których skupiają się natrętne myśli, a także praca nad tym, co Pana emocjonalnie porusza pozwolą Panu nie tylko na rozróżnianie objawów od rzeczywistości, ale także na skuteczne radzenie sobie z nimi. Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa i podjęcia psychoterapii.

Dzień dobry,
sugeruję podjęcie psychoterapii, która m.in. pozwoli panu lepiej radzić sobie z nawracającymi myślami czy wątpliwościami. Szczególnie polecam podejście poznawczo-behawioralne w pracy nad zab. obsesyjno-kompulsyjnymi.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl