W jaki sposób mogę schudnąć i w jakim czasie?

Witam :) Mam 18 lat i ważę 87 kg przy wzroście 168 cm. Nigdy wcześniej nie stosowałam żadnych diet. Zbliżają się wakacje, a ja chciałabym jakoś wyglądać w miarę dobrze. Nie czuję się dobrze ze swoim ciałem, przez to też mam bardzo niską samoocenę i czuję się niekomfortowa. Bardzo proszę o poradę jak mogę schudnąć. Pozdrawiam :)
18 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI rzeczywiście świadczy o nadmiernej masie ciała.
Powinnaś podjąć następujące kroki:
1. udać się do lekarza i zbadać przyczynę problemu z masą ciała (dobrze byłoby wykonać także podstawowe badania krwi - od ich wyniku zależy rodzaj diety oraz badania stężenia hormonów m.in. tarczycy - przy niedoczynności obserwuje się nadmierne tycie)
2. wprowadzić zmiany w sposobie żywienia
3. zwiększyć aktywność fizyczną (o ile nie ma ku temu przeciwwskazań)
4. zadbać o stan skóry (poprzez stosowanie specjalistycznych kosmetyków, masaże, ciepło-zimne natryski)
5. uregulować pory posiłków (optymalnie 5 posiłków, co ok. 3 godziny).

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Proponowałabym Ci zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia.
Jest ona dostępna pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam