W jaki sposób mogę zyskać głęboką świadomość własnej wartości?

Co zrobić, by zaakceptować siebie, jako mężczyznę? W jaki sposób mogę zyskać głęboką świadomość własnej wartości? Brakuje mi pewności siebie, takiej jaką mają inni mężczyźni, brak mi tej siły przebicia. A to przekłada się na to, że kobiety omijają mnie z daleka, bo intuicyjnie wyczuwają to, że nie potrafię zapewnić poczucia bezpieczeństwa, być oparciem. W jaki sposób to zmienić? Bo wiem, że tak dalej być nie może. Proszę o praktyczne wskazówki, w miarę możności. Dziękuję i pozdrawiam M.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam
Budowanie pozytywnego wizerunku własnej osoby
to nie tylko umiejętności interpersonalne,
ale też niepowtarzalna osobowość, wyznawane wartości,
szacunek dla innych i dla siebie samego.
Ważne jest, żeby z nikim się nie porównywać, lecz uwierzyć w siebie
i własne możliwości. Jeżeli Pan uwierzy, że np. zdobędzie
Pan wyższe wykształcenie od tego, które Pan posiada,
to jeszcze dzisiaj złoży Pan dokumenty na uczelni
i oczywiście osiągnie Pan swój cel.
Tak jest ze wszystkim. Zdobywając wykształcenie,
rozwijając swoje umiejętności zyskuje Pan pewność siebie.
Ważne też jest pozytywne nastawienie – pozytywne myśli
dodają skrzydeł.
Najważniejsze jednak jest obdarzenie siebie samego
miłością i bezwarunkową akceptacją.
Nie należy bowiem uzależniać akceptacji własnej osoby
od opinii innych osób czy też czynników zewnętrznych,
np. zasobności portfela.
Na początek warto jednak uporać się z przeszłością,
bowiem źródłem Pana problemów z poczuciem własnej
wartości są zapewne przykre doświadczenia z przeszłości.
Jeżeli to Pan osiągnie, to „reszta pójdzie jak z płatka”
Jeśli jednak nie wierzy Pan jeszcze w swoje możliwości,
to warto skonsultować swój problem z psychologiem,
który dotrze do źródeł Pana problemów
z poczuciem niskiej wartości i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, może pan korzystać z szybkich wskazówek - jest wiele książek ,poradników na rynku dotyczących pewności siebie a nawet sposobów uwodzenia kobiet. Mam jednak wrażenie że będzie to powierzchowne rozwiązanie. Może pan tez skorzystać z psychoterapii indywidualnej lub grupowej, grupy wsparcia. Pozdrawiam.