W jaki sposób można dostać się na dzienny oddział psychiatryczny?

Pochodze z warszawy i mam stwierdzona depresje. Chcialam sie zapytac jak moge sie dostac na oddzial dzienny psychiatryczny i gdzie oraz czy w przypadku depresji tam mi pomogą?

Witam Panią
Aby zostać zakwalifikowanym na leczenie na dziennym oddziale psychiatrycznym trzeba skonsultować się z oddziałem np zadzownić albo pojechać, umówić się na wizytę do swojego psychiatry i dostać skierowanie na oddział. Warto poszukać oddziału dziennego specjalizującego się w leczeniu depresji. Myslę że oddział mógłby być dla Pani bardzo pomocny, gdyż na oddziale jest psychoterapia grupowa, psychoterapia indywidualna, zajęcia np na temat komunikacji.
Życzę powodzenia
Anna Suligowska

Jeśli już ma Pani skierowanie, należy zadzwonić do wybranej placówki i umówić się na rozmowę, kwalifikację. Podczas takiej rozmowy przeprowadzony zostanie wstępny wywiad dotyczący choroby i objawów oraz ustalony zostanie możliwy termin przyjęcia na Oddział, a Pani uzyska informacje dotyczące warunków i procedur leczenia.
Leczenie na Oddziałach Dziennych zaburzeń z kręgu depresji jest skuteczne. Wielu pacjentów zyskuje wsparcie i znacząca poprawę stanu psychicznego. Zapewniona jest tam opieka zarówno lekarzy psychiatrów, jak i wykwalifikowanych psychologów, psychoterapeutów i pielęgniarek.

Dzień dobry,

Proszę również pomyśleć czy Pani leczenie musi odbywać się w szpitalu ? Czy nie wystarczy forma ambulatoryjna ?