W jaki sposób można podnieść poziom płytek we krwi?

Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można podnieść poziom płytek we krwi? Obecny mój poziom to ok. 120 tys PLT

Witam!
Niestety, muszę Pana nieco rozczarować.
Właściwie jedyną efektywną metoda podniesienia poziomu płytek jest ich przetoczenie. Jest to jednak metoda obarczona sporym ryzykiem (autoimmunizacji, zakażenia i inne) i stosuje się ją tylko w uzasadnionych stanach, głównie przed zabiegiem u osób z niebezpiecznie niskim poziomem płytek (