W jaki sposób można powstrzymać wypadanie włosów?

dzień dobry, od zawsze dbalam o włoski, były bardzo zdrowe, jedynie na przesilenia mocno wypadaly, ale od jakiegoś czasu je zapuszczam-im dłuższe, tym rzadsze i więcej ich wypada. dodatkowo ostatnio je pierwszy raz w życiu pofarbowalam, co nieco je osłabiło. co zrobić, by nie wypadały i były zdrowe pomimo rzadkiego(raz na kilka mscy na całą długość+ odrosty raz na 2msce) farbowania? dodam, że je olejuje, stosuje odpowiednie odzywki,nawilzam i używam szampony bez sls na co dzien

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Skutecznym zabiegiem przy wypadaniu włosów jest mezoterapia igłowa skóry głowy wykonana w serii zabiegów.