W jaki sposób można pozbyć się myślenia perfekcjonistycznego?

W jaki sposób można pozbyć się myślenia perfekcjonistycznego lub perfekcjonizmu?

Witam,
odpowiedź na to pytanie nie jest krótka ale oczywiście można nad sobą pracować. Praca o której wspominam to podjęcie psychoterapii. Możliwość taka istnieje w Poradni Zdrowia Psychicznego. Ale to długa praca, na pewno warto, jeśli to panu przeszkadza.
Pozdrawiam

Warto podjąć pracę z psychologiem, edukatorem psychologicznym nad sobą. Zastanowić się m.in. co stoi u podłoża owych zachowań. Mogą być reakcją obronną przed czymś z czym Pani nie radzi sobie. Bardzo często są związane z procesem wychowawczym domu rodzinnego.
www.krainazmian.pl

To zależy od stopnia w jakim utrudnia on życie i motywacji do zmiany. Zachęcam do spotkania z psychologiem i przyjrzenia się temu- poznając więcej szczegółów, będzie mógł bardziej konkretnie i adekwatnie Panu pomóc lub przedstawić możliwości.

Witam, specyficzny dla każdego z nas sposób myślenia i przeżywania, każdy z nas kształtuje do dzieciństwa pod wpływem różnych doświadczeń. W Pana sytuacji jest to 18 lat kształtowania swojego sposobu myślenia. Tego się nie da zmienić od razu. Wymaga to długiej i rzetelnej pracy. Polecam zgłosić się na konsultacje do psychoterapeuty. Pozdrawiam