W jaki sposób można się wyleczyć ze społecznego poczucia winy?

W jaki sposób można się wyleczyć ze społecznego poczucia winy? tak jak napisała jedna osoba wcześniej jestem osoba nieśmiałą i wstydliwą ,zawsze zgodna ,litościwa dla ludzi a nie dla siebie ,przez niską samoocenę wiele tracę na codzień..czasami jestem ofiarą nie umiałam się bronić i powiedzieć nie.

Witam, w związku z opisanymi przez Panią cechami , które w pewnym stopniu utrudniają Pani codzienne funkcjonowanie, zachęcam do bezpośredniego kontaktu z psychologiem i podjęcia ewentualnej psychoterapii. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie.