W jaki sposób można wspomóc żywienie osoby po udarze?

Witam, moja mama ma obecnie 72 lata, jest po udarze i obecnie już nie chodzi samodzielnie. Mamy problem z jej karmieniem. Pojawiają się u niej trudności z przełykaniem i brak apetytu, przez co głównie jada zupy-kremy i rzeczy typu jogurty/serki. Jak można włączyć bardziej pożywne rzeczy do jej diety? Może powinniśmy rozważyć suplementację?

Dzień dobry,

można stosować nutridrinki, które są odżywcze.

Natomiast do zup kremów może Pani dodawać mięso, jajka czy twarogi, które także podniosą wartość odżywczą diety.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga