W jaki sposób można wykorzystać inteligencję interpersonalną?

Moze to glupie pytanie,ale juz tak mam.Jak mozna wykorzystac inteligencje interpersonalna ?W jakiej pracy sprawdzi sie taki czlowiek?Dziekuje serdecznie za normalna odpowiedz.

Dzień dobry,
Inteligencja interpersonalna dotyczy relacji międzyludzkich, a więc jest to wszystko to, co ułatwia ich nawiązywanie, utrzymywanie - empatia, umiejętność słuchania, zrozumienia, udzielanie wsparcia. Można wykorzystywać ten potencjał pracując z ludźmi w zespołach, ew. pomagając im tzn. wybierając zawód psychologa, lekarza.
Pozdrawiam serdecznie!

Witam,

Inteligencja interpersonalna czy też emocjonalna jest przydatna właściwie w każdym zawodzie, gdyż ułatwia kontakt z innymi osobami, jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć innych ludzi, własne motywy a także skutecznie komunikować się. Niezbędna jest w zawodach zaufania społecznego oraz wymagających szczególnego kontaktu z drugim człowiekiem jak psycholog, lekarz, kierownik duchowy, nauczyciel. Wykorzystać można ten potencjał również w dziedzinach, które na pozór nie kojarzą się z pomocą ludziom i emocjami - np. w finansach i handlu, jako prawnik, gdzie trzeba odkrywać potrzeby drugiej strony i gdzie potrzebna jest zdolność negocjacji, mediacji.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek