W jaki sposób można wyleczyć refluks?

Pomocy, czy istnieje jakiś skuteczny lek na refluks? Od 2 lat męczę się z kluchą przyklejoną do gardła, w szczególności po jedzeniu i piciu, ciągle chrząkam i charczę, czasem udaje mi się tę wydzielinę odkrztusić- jest przezroczysta i słona.Leki typu emanera i gasprid pomagają tylko na chwilę.Inne przyczyny wykluczone-tk zatok, gastroskopia, rtg płuc ok, alergii brak, lekarze stwierdzili,że to refluks. Czy da to się jakoś skutecznie wyleczyć? Trzymam dietę, jestem szczupła,a objawy wciąż są:(

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

moze Pani rozważyć z gastrologiem operację jeżeli leki nie pomagają.

Pozdrawiam