W jaki sposób można zarazić się świerzbem bądź liszajem?

dzien dobry mam pytanie poniewaz mam znajoma i jej dzieci maja po swierzbie liszajca zakaznego i moje pytanie jest czy moge sie tym zarazic i jak tak to w jaki sposob

W przebiegu świerzbu mogą występować nadkażenia bakteryjne, w tym także liszajec. Zarazić się można przez bezpośredni kontakt a także z zakażonymi przedmiotami, odzieżą czy ręcznikiem.