W jaki sposób Mzarin powoduje krwawienie z przewodu pokarmowego?

Witam, mam zapisany lek Mozarin w dawce 10 mg . Na ulotce dla pacjenta wspomniano o działaniu nieporządanym: krwawienia w tym krwawienia z przewodu pokarmowego. Choruję na chorobę wrzodową dwunastnicy i żołądka i leczę się polprazolem (informowałam o tym lekarza). Moje pytanie brzmi w jaki sposób Mozarin powoduje krwawienia (drażni śluzówkę, obniża płytki krwi...) Trochę się wystraszyłam bo miałam kiedyś epizod krwawienia z wrzodów.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Escitalopram może powodować trombocytopenię, a w tym mechanizmie krwawienia.