W jaki sposób najlepiej schudnąć?

Witam zamierzam schudnac..wiec mam kilka pytań ..jem do 1100 kcal dziennie i cwicze 40 minut dziennie 6 dni w tygodniu 30 min orbitrek i 10 minut tifany rothe boczki....jem do godziny 18....I jem 3 posiłki dziennie zmieniłam białe pieczywo na ciemne to samo z ryżem i makaronem..wszystko gotowane na parze....wiec w związku z tym chciała bym wiedzieć czy to wystarczy aby w 2 miesiące schudnac 8 kg?

Dzień dobry,

nie wiemy ile ma Pani wzrostu i ile Pani teraz waży. Aczkolwiek 1100 kcal przy takiej aktywności fizycznej to zdecydowanie za mało. Być może redukcja się pojawi ale nie jest to zdrowe odchudzanie. Proszę się skonsultować z dietetykiem, który dostosuje dietę do Pani potrzeb.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam

Nie znam Pani wagi ani wzrostu, ale podejrzewam, że ma Pani zbyt niską liczbę kalorii, która może spowodować szybkie schudnięcie i efekt jojo. Odradzam diety zbyt nisko kaloryczne, bo spowolnią bardzo metabolizm i po efekcie jojo, będzie Pani bardzo trudno ponownie schudnąć.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

Witam serdecznie,
podaje Pani zbyt mało informacji aby określić dokładne zapotrzebowanie energetyczne. Nie mniej jednak uważam, 1100 kcal to zbyt mało. Ponadto jedzenie do godziny 18:00 jest błędem chyba, że chodzi Pani dość wcześnie spać. Ostatni posiłek powinien być jedzony na 2-3h przed snem. Nie może też Pani jadać jedynie 3 posiłków dziennie a 5. Zachęcam do przeczytania mojego artykułu w tym temacie:
https://dietetycy.org.pl/regularnosc-posilkow

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/20896,regularnosc-posilkow

Bezpieczne i zrowe odchudzanie to około 0,5-1kg tygodniowo.

Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje i układam diety online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk