W jaki sposób najskuteczniej oczyścić organizm?

chcem bardzo oczyścić organizm chcę przejść na głodówkę 14 dniową jestem zdrowa tylko napewno będe miała problem z zerwaniem nałogu palenia czy mogę palić i być na głodówce

Sylwia Ogrodowczyk

Szanowna Pani! Palić i głodować!!! to jakiś oksymoron, z jednej strony chce Pani oczyścić organizm a z drugiej zatruwa go Pani... głodówki nie są dobrą metodą na oczyszczenie organizmu. Dobrze oczyscić można poprzez zbilansowaną dietę oczyszczającą oraz rzucenie palenia. Uważam, że palac i głodując wyrządzi sobie Pani więcej szkód niż pożytku.
pozdrawiam!

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam!

Ze względu na zdrowie i cel postępowania, odpowiedź brzmi: nie może Pani palić i być na głodówce.

Palenie papierosów (czyli dostarczanie toksyn) i głodówka -- w Pani przekonaniu sposób na usunięcie toksyn jak rozumiem... To nie współgra.

Poza tym jako oczyszczanie organizmu polecam dietę oczyszczającą, która tak czy inaczej musi być zbilansowana oraz pełna składników ułatwiających usuwanie toksyn.

Pozdrawiam serdecznie,

Monika Frank, Dietetyk
http://poznan.mojdietetyk.pl/