W jaki sposób najszybciej pozbyć się bólu gardła, kataru i mokrego kaszlu?

Witam! Od kilku dni jestem podziębiona. Pobolewa mnie gardło, mam katar i kaszel. Na początku trochę pokasływałam na sucho, teraz kaszel przeszedł w mokry i zaczyna mnie męczyć. Nie mogę spokojnie przespać nocy przez ten kaszel. Za tydzień mam odbyć podróż samolotem. Wiem, że nie mogę być przeziębiona. Odpoczywam w domu i biorę tabletki na gardło oraz syrop wykrztuśny. W jaki sposób najszybciej pozbyć się bólu gardła, kataru i mokrego kaszlu? Czy muszę iść z tym do lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć