W jaki sposób należy leczyć niedomykalność zastawki mitralnej?

W jaki sposób należy leczyć niedomykalność zastawki mitralnej ? Wiek 72 lata, kobieta, dzisiaj była wykonana koronografia która nie wykazała zmian miażdżycowych, jutro wychodzi ze szpitala. Do szpitala trafiła w piątek z ostrą dusznością piersiową.

Lek. Tomasz Budlewski

A czy jestvokrslone ze to była przyczyna dolegliwości? Jakie pomiary echo? Frakcja wyrzutowa? obrzęki?