W jaki sposób należy przechowywać krążek antykoncepcyjny?

Mam pytanie co do przechowywania krążka. Przechowywałam go przez 2 tygodnie w lodówce w której był 1 stopień, a na opakowaniu jest napisane, żeby przechowywać w temperaturze od 2 do 8 stopni. Czy mimo tego, że temperatura była niższa niż wskazana mogę go bezpiecznie użyć?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli nie zostały spełnione odpowiednie warunki przechowywania krążka zalecane przez producenta może być on nieskuteczny. Dlatego nie powinna go Pani stosować. Jeśli to Pani zrobi to na własną odpowiedzialność. Ale chyba nie warto ryzykować.

Pozdrawiam