W jaki sposób naprawić relacje rodzinne?

okazało się że jestem w ciąży, teściowa nie jest zadowolona i obraziła mnie krzycząc że jej hańbę i wstyd dla rodziny przynoszę,mówiła-nienormalna, nie chcę do niej jeździć, mój narzeczony obraził się i do moich rodziców też nie jeździ. Ja ciągle gdy wspomnę co mi wykrzyczała płaczę, i zaraz dół brzucha boli, mój nierozumie że niemogę tego przetrawić, ta sytuacja strasznie mnie zraniła, nieumiem sobie poradzić nad emocjami i nie płakać.Czuje że straciłam wsparcie.. co mam robić? do psychologa?

Dzień Dobry Pani,

Wyobrażam sobie, jak Pani może czuć się w momencie, kiedy potrzebuje Pani ogromnego wsparcia i życzliwości.

Pani teściowa przekroczyła granice, pozwalając sobie na obraźliwe i krzywdzące słowa, skierowane tylko do Pani.
Pani narzeczony w tej sytuacji nie wsparł Panią i nie wspiera, wycofując się z tej "niezręczności".

W takiej sytuacji bardzo zachęcam Panią do rozmowy z psychologiem, żeby mogła Pani zadbać o siebie i o swoje potrzeby

Życzę Pani pięknej relacji z samą sobą,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,
Warto zacząć od szczerej rozmowy z narzeczonym w celu nazwania tego, co się aktualnie dzieje w Państwa życiu - pisze Pani o swoim konflikcie z teściową i o konflikcie narzeczonego z Pani rodzicami. Pytanie, jak przeżywa ciążę Pani i Pani narzeczony, jakie macie w związku z tym obawy, emocje. Istotne jest wzajemne wsparcie i Pani zdrowie z uwagi na ciąże. Zawsze może Pani skorzystać z konsultacji i wsparcia psychologa, aby zastanowić się w jaki sposób ułożyć relacje z rodziną, aby było Pani w niej komfortowo.
Pozdrawiam,
Karolina Pietrzak
(karolinapietrzak.pl)

Witam, jak czytam, jest Pani w trudnej sytuacji. Pani teściowa jest niezadowolona z powodu Pani ciąży, obraziła Panią. Rozumiem, że bardzo to Panią dotknęło, bo oczekiwała Pani wsparcia, akceptacji i zrozumienia. Było to dla Pani ważne. Warto aby zadbała Pani o siebie, o swoje zdrowie. Proszę skorzystać z pomocy psychologa. Może skorzystać z placówki NFZ (https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne , http://www.pcpr.suwalski.pl/interwencja_kryzysowa.php) lub prywatnie. Pozdrawiam serdecznie