W jaki sposób nawiązywać relacje z innymi?

Witam jestem.męzczyzna mam 20 lat.od dluzszego czasu nie potrafię z nikim normalnie rozmawiac takze z dziewczyna.mi sie przestało układać.czesto wmawiam sobie rzeczy ktorych nie ma ale nie moge jakos przestac nie wiem dlaczego. Cały czas jestem przygnebiony czesto.wybucham złością. Nie.potrafie poradzić sobie z zazdrością a wydaje mi sie ze to zaczyna byc obsesja. Czuje sie odrzucony i nawet czesto rozmawiam do siebie. Chcialbym sie.dowiedziec.czy potrzebuje pomocy psychologa

Witam,

zalecane jest wsparcie psychoterapeutyczne, poczucie własnej wartości czyli samoocenę trzeba odbudować, tak żeby była optymalna i stabilna. Wiele czynników składa się na poczucie własnej wartości, takich jak; postrzeganie samego siebie, wiara w siebie, własna skuteczność, samoakceptacja, poczucie własnej godności. Ogólnie mówiąc jest to opinia nas samych o sobie, inaczej mówiąc negatywne automatyczne myśli dotyczące siebie, wysoki krytycyzm w stosunku do siebie.
Przydałaby się pomoc psychologa/psychoterapeuty, proces terapeutyczny umożliwi Panu zrozumieć swoje zachowanie w określonym kontekście (sytuacji) i umożliwi zmodyfikować wzory myślenia, to wpłynie na poprawę funkcjonowania społecznego.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. To, ze Pan cierpi z tego powodu opisanych sytuacji i odczuć jest wystarczającym warunkiem, aby skorzystać z pomocy specjalisty. Zachęcam Pana do umówienia się na wizytę, która pozwoli przyjrzeć się sytuacji i określić ewentualny kierunek dalszych działań. Pozdrawiam.

Dzień dobry. Jeżeli stosował Pan środki psychoaktywne dłuższy czas, musi nastąpić proces detoksykacji i pewnie właśnie jego skutki Pan odczuwa. Zależnie od sytuacji czyli czasu używania ich wcześniej, trybu życia, diety i wieku trwać on może od dwóch do kilku tygodni. Druga kwestią jest to, że Pan po tę używkę sięgał, więc istniały jakieś trudności w Pana sposobie funkcjonowania psychologicznego, z którymi tak własnie postanowił Pan sobie radzić. Jeżeli nie ustały przyczyny, możliwy jest powrót do tych niekonstruktywnych rozwiązań, ale winnej formie. Zachęcam Pana do konsultacji z psychologiem, warto omówić szczegółowo sytuację i zapobiec ewentualnym trudnościom w przyszłości. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Przepraszam, wkradł się błąd w odpowiedź skierowaną do Pana. Oczywiście, pierwsza część odpowiedzi jest przeznaczona dla Pana. Resztę proszę zignorować. Pozdrawiam raz jeszcze.

Witam, warto skorzystać z pomocy psychologicznej. To jest dobry sposób aby zrozumieć mechanizmy własnego działania, co chcielibyśmy zmienić i jak wykorzystać własne zasoby aby to zrobić. Przesyłam link gdzie znajdzie Pan placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana
Przyczyną Pana problemów w relacjach z ludźmi jest zapewne
niska samoocena oraz lęk przed byciem odrzuconym.
Bardzo często przykre doświadczenia z przeszłości uniemożliwiają
nam otwarcie się na drugą osobę z pełnym zaufaniem.
Prawdopodobnie teraźniejsze relacje i wydarzenia życiowe
są przeżywanie i interpretowanie w nawiązaniu do bolesnych
doświadczeń z przeszłości .
Kontakty z innymi ludźmi zależą przede wszystkim od relacji
z samym sobą.
Zachęcam do konsultacji z psychologiem lub z psychoterapeutą.
Terapeuta pomoże Panu zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia, które przyczyniły się
do powstania opisanych przez Pana zaburzeń
oraz odzyskać równowagę wewnętrzną i radość życia.
Psychoterapia pozwoli Panu wzmocnić poczucie własnej wartości,
a także spojrzeć na siebie, na innych ludzi, a zwłaszcza na kobiety
z odpowiedniej perspektywy, i nawiązać właściwe relacje z ludźmi,
a także stworzyć satysfakcjonujący związek z kobietą.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl