W jaki sposób nie mieć ograniczeń w pamięci?

Od dziecka mam straszne kłopoty z nauką, dopiero kurs pamięciowy i mnemotechniki coś wskórały, nie mogę się nauczyć z angielskiego 10 minutowej wypowiedzi, a tylko maksymalnie 2, 3 minuty, w jaki sposób nie mieć ograniczeń w pamięci i mieć ją bardzo dobrą? stosuje korzeń arktyczny i ćwiczę pamięć, ale biorę też zolafren i amisan od psychiatry, może to ma jakiś wpływ, nie wiem, zrobiłem testy poznawcze i dostałem zalecenia, ale niestety krzywa zapominania istnieje, da się ją jakoś pominąć?Mój cel to pamięć doskonała niczym sawant, albo taka jak w programach telewizyjnych, np. the brain genialny umysł.

Dzień Dobry Panu,

Z mojej strony zachęcałabym Pana do podjęcia/praktykowania technik kontemplacyjnych/medytacyjnych.

Serdeczności i tylko pomyślności Panu życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Pana,
są placówki, które zatrudniają różnych specjalistów i leczą, wspomagają kompleksowo procesy poznawcze, może Pan sprostać swoim oczekiwaniom, proszę zapisać się na taki cykl terapeutyczny w określonej placówce, w internecie można znaleźć odpowiednie parametry.
Pozdrawiam serdecznie