W jaki sposób oblicza się cykl miesiączkowy?

Mam pytanie dotyczące cyklu miesiączkowego.. Mam 18 lat miesiączkę mam regularnie zawsze dostaje w 1 lub 2 dzien miesiąca, tylko nigdy nie wiedziałam jak liczyć cykl miesiączkowy od którego do którego dnia? Jeśli dostałam miesiączkę 3 marca, a luty miał 28 dni to mam liczyć to jakby 1 marca?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień krwawienia. Nie ma znaczenia dzień miesiąca kalendarzowego.