W jaki sposób odbudować macierz paznokcia?

Dzień dobry. Przestały mi rosnąć paznokcie dużych palców u stóp. Podolog zdiagnozował to jako początki onycholizy, uszkodzenie mechaniczne, brak obrąbka i linuli. Badania mykologiczne nie wykazały żadnych grzybów czy bakterii. Okolice paznokcia są mocno bolesne i oouchnięte, ale nie zaczerwienione - nie jest to zanokcica. Co robić by odbudować macierz paznokcia? By zaczął na nowo rosnąć normalnie?

Nie ma czegoś takiego jak podolog. To tylko dumna nazwa, którą nadają sobie pedicurzystki. Podolog nie jest lekarzem, nie diagnozuje i nie leczy. Proszę iść do prawdziwego lekarza, najlepiej dermatologa.