W jaki sposób odbudować zęba i uzupełnić braki?

Witam ma takie pytanie jestem młodą osobą i ma potężne barki w uzebieniu na dole nie ma 7,6,5 z jeden strony i tak samo z drugiej ma tylko 2 ósemki dolne i krzywo wyrosły.Zęby straciłam w wyniku wypadku kiedy byłam dzieckiem od tego czasu minęło ponad 19lat i muszę odbudowac zęby bo mocno zaczym odczuwać teraz braki i jakie są sposoby odubowy bo była na kontroli i lekarza powiedział że trudna spraw będzie z tą odbudowoł co można z tym zrobić bo następniej wizycie powie coś konkretnego

Dzień dobry
jeżeli po obydwu stronach brakuje tylu zębów, są tylko dwa rozwiązania: albo most oparty na implantach, albo proteza szkieletowa.
Oczywiście protezę szkieletową można mocować do zębów na różne sposoby: przy pomocy haczyków, klamer otaczających zęby, albo założyć korony na zęby i protezę oprzeć na nich przy pomocy zatrzasków, suwaków czy teleskopów. Konkretne rozwiązanie należy omówić z lekarzem prowadzącym leczenie. Oczywiście precyzyjne elementy takie jak zasuwy czy teleskopy sprawią, że proteza będzie bardzo dobrze osadzona, nie będzie się ruszała i pacjent uzyska prawie wrażenie własnych zębów. Jest też zdecydowanie lepsza estetyka niż przy protezie z klamrami, ale jest od niej droższa.
Jeżeli po utracie zębów, kość wyrostka nie zanikła, najwygodniejszym rozwiązaniem są implanty i most. Wymagają jednak czasu, cierpliwości i są dość kosztowne. Na pewno znajdzie się rozwiązanie, które Pani pomoże znów dobrze gryźć.

Między innymi w zależności od warunków anatomicznych,od braków zębowych,możliwości finansowych można wykonać u Pani uzupełnienia stałe lub ruchome.