W jaki sposób odchudzić się po rzuceniu palenia?

Mam 44lata.Zawsze ważyłem 95kg 2 lata temu żuciem palenie papierosów przytyłem 30kg nie jem nic więcej jak zawsze na śniadanie kawa do tego jedna lub pół bułki później około 12 kromkę chleba o 16 obiad jakieś mięso jeden ziemniak i do tego sałatkę normalna porcja poźniej zazwyczaj juz nic poza herbata lub kawą albo woda , od pół roku nie jem i nie pije nic co zawiera cukier , nie pije alkoholu bo i tak nie piłem ;( co 2 dzień rower 25km. plus ćwiczenia 1h na sali waga stoi w miejscu RATUJCIE

Z pewnością jednak Pana obecny jadłospis jest zbyt niskokaloryczny. Nie redukuje Pan swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych.
Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Podszedł Pan zbyt radykalnie do diety i organizm wszystko, co ma dostarczone mocno pilnuje, bo wprowadza Pan zbyt mało kalorii, jak na taki tryb życia i za rzadko Pan je. Z drugiej strony nikt nie schudnie stosując bułki. Radzę skorzystać z usług doświadczonego dietetyka. Pozdrawiam