W jaki sposób odstawić Pantoprazolum 20mg?

Mam 32 lata i od siedmiu lat nieprzerwalnie biore pantoprazolum 20mg rano na czczo od ktorego moj organizm sie uzaleznil,nie jestem wstanie odlozyc tego leku-zgaga,nawet sliny nie moge przelknac. Gastroskopia wykazala ze mam jeziorko zólci w zoladku, bralam gasprid ktory teraz odlozylam bo staram sie o dziecko. czy jest jakis sposob na to zeby moj zwieracz zaczal sie zamykac prawidlowo oraz zebym byla wstanie odstawic pantoprazolum?Podobno dlugoletnie stwosowanie go moze spowodowac raka zaladka.

Witam, rozumiem, że chodzi o refluks żołądkowo - przełykowy ?
Dziwne są te objawy o których Pani pisze, Czy stosuje Pani dietę ?
Odstawienie leku powinno się robić pod nadzorem lekarza lub psychoterapeuty.
Jednak być może przyczyna leży w zbyt wysokim i chronicznym poziomie stresu.
Ten stres może wywoływać zbyt duże wydzielanie kwasu żołądkowego, więc zmniejszenie poziomu stresu mogłoby to zredukować. To byłby pierwszy krok.
Poza tym o ile wiem to niedomykanie się w niektórych przypadkach można zoperować,
ale to już sprawa gastrologa.
Pozdrawiam