W jaki sposób oduczyć syna grać w gry komputerowe?

syn s iedzi przy grach prawie cala dobe z przerwami na posilki nic go po zatym nieinterysuje prubowalismy wszystkich sposobow po dobroci prosbami grozbami duzo rozmawiami znim bylismy u pani psycholok ale nic to nie pomoglo wiec zabralismy komputer teraz dalei siedzi w pokoju zaznaczam ze syn ma 16 lat i od najmlodszych lat ciognelo go do komputera co mam robic z gory dziekuje

Dzień Dobry,

Jedyne, co można, to zainspirować syna do odkrycia nowego, służącemu zdrowiu i rozwojowi hobby, które "przebije" komputer.

Życzę nowej pasji,
Irena Mielnik-Madej

Witam
Przy uzależnieniu od gier komputerowych
nie wystarczy jedna wizyta u psychologa.
Walka z uzależnieniem od gier dzieci
i młodzieży jest bardzo trudna,
ponieważ trudno skłonić dzieci czy młodzież
do spotkania i współpracy ze specjalistą.
W leczeniu uzależnienia od gier komputerowych
w Polsce specjalizują się ośrodki terapeutyczne:
* Ośrodek leczenia uzależnień „DROMADER” w Piasecznie,
* Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień i Pomocy
Psychologicznej „POLANA” w Warszawie,
* Centrum Terapii „DIALOG” w Warszawie
* Stołeczne Centrum Odwykowe.
Leczeniem zajmują się również niektórzy psychoterapeuci.
U osób uzależnionych od gier komputerowych
występuje wysoka agresja, wrogość, zaburzenie więzi
społecznych i rodzinnych, niższa wrażliwość moralna itp.
Po odizolowaniu od komputera może pojawić się
bezsenność, zwiększona złość i agresja, drżączka,
depresja, a nawet myśli samobójcze.
Proszę nie zwlekać, problem sam się nie rozwiąże.
Gdyby chcieli Państwo porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, pojedyncza konsultacja z psychologiem jest niewytaczająca. W takiej sytuacji, jak utrata kontroli nad czasem spędzanym przed komputerem, uzależnienie, potrzebna jest dłuższa praca. Skutkiem tej sytuacji mogą być zaburzenia emocjonalne, trudności z koncentracją, wyobcowanie, trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami, relacji uczuciowych. Samo odebranie dziecku komputera nie rozwiąże problemu.
Proszę skorzystać z bezpłatnego telefonu - 800 100 100 – dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci lub pomoc@800100100.pl, www.800100100.pl/napisz.
Pozdrawiam serdecznie