W jaki sposób określa się stopień zaawansowania raka szyjki macicy?

Na jakiej podstawie lekarz stwierdza, stopień zaawansowania raka szyjki macicy? Powiem tylko tyle, że nie ma On jeszcze wyniku tomografii, żadnego USG, badań krwi, operacji,. Jedynie co to wynik badania histopatologicznego , że jest to rak płaskonabłonkowy w stopniu G2. Jaki badania potrzebne są do określenia stopnia zaawansowania w skali FIGO ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Aby określić stopień zaawansowania raka konieczne jest wykonanie panelu badań wnoszących na temat stopnia naciekania, lokalizacji, zajęcia okolicznych węzłów chłonnych itp. Potrzebne są wspomniane przez Panią badania.