W jaki sposób opanować emocje?

Witam. Mam 20 lat. Mieszkam i pracuje za granicą. Jestem w 5 letnim związku z chłopakiem. Od 2lat nie panuje nad emocjami. Po wydarzeniu sprzed 4 miesięcy kiedy mój chlpal dostał 1raz napadu padaczki na moich oczach stałam się gorsza. Nie panie nad sobą podczas kłótni rzucam przedmiotami i bije mojego chłopaka po twarzy itd itp. Ostatnio zauważyłam kucie w klatce piersiowej co 2-3 dni. Żałuję swojego zachowania staram się zmienić ale nic z tego. Czy to nerwica choroba psychiczna ? Proszę o po

Witam
Temat jest rozległy i wielowątkowy i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Proponuję zgłosić się na psychoterapię, aby krok po kroku rozkminować przyczyny tych zachowań , opanować umiejętności kontrolowania swoich emocji , nauczyć się technik antystresowych, co powinno przynieść poprawę samopoczucia i zachowania.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące
sytuacje oprócz tej opisanej przez Panią?
Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna
nerwowość są reakcją obronną ludzkiej psychiki
na stres, lęk czy traumatyczne przeżycie.
Źródłem Pani problemów z kontrolowaniem emocji
jest zapewne stres lub przykre doświadczenia z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko
podczas osobistej konsultacji.
Jeżeli często przeżywa Pan stresujące sytuacje
i są trudności z opanowaniem emocji
a chciałaby Pani skutecznie pozbyć się
problemu to zachęcam do skorzystania z psychoterapii,
która jest metodą bezpieczną i skuteczną.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Podobne trudności mogą pojawić się na tle emocjonalnym i związanym z trudnościami w związku. Warto na początek zgłosić się do lekarza i wykluczyć inne podłoże zaburzeń (np kardiologiczne). Jeśli lekarz nie zdiagnozuje innych zaburzeń skieruje na psychoterapię. Można ją także podjąć online- jeśli Pani sytuacja nie pozwala na skorzystanie z tradycyjnego gabinetu.

Witam Panią Serdecznie,

Postawienie diagnozy online nie jest możliwe.

Dlatego zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem, który na podstawie wywiadu zdiagnozuje Panią i prawdopodobnie zasugeruje podjęcie przez Panią terapii
Jeśli byłaby trudność (z racji miejsca zamieszkania), może Pani podjąć rozmowę z psychologiem na Skype.

Życzę Pani skutecznści w zadbaniu o siebie,
Irena Mielnik-Madej