Kobieta , 25 lat mój syn ma katar i kaszel lekki ,kilka razy wymiotował,byłam u lekarza i stierdził zapalenie oskrzeli mój syn ma rok,dał antybiotyk,bierze go juz 3 dni a ja nie widze poprawy a nawet wydaje mi sie ze jakby sie pogorszyło bo zjadał wszystko a teraz zajedwie połowe i to nie zawsze,nie wiem czy lekarz zbyt pochopnie nie podał antybiotyku.co mam zrobić,żeby pomoc jakos dziecku?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam
Proszę Panią w takiej sytuacji należy skontrolować dziecko ponownie u pediatry.
Jaki to antybiotyk? Czy było zrobione zdjęcie rtg klatki piersiowej? Jakieś inhalacje były przypisane??

MYale że ponowną kontrola nawet dziś jest konieczna stan dziecka się pogarsza według Pani opisu nie ma na co czekać......

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badania kontrolne dzieci – Aby ocenić stan zdrowia dziecka, jego rozwój fizyczny i psychiczny, ewentualne ograniczenia w wyborze zawodu, zdolność do podjęcia nauki i uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego, wykonywane są tzw. bilanse. Są to badania kontrolne, które przeprowadza Kaszel – Kaszel jest odruchem obronnym wywołanym przez podrażnienie błony śluzowej. Jest najczęściej spotykanym objawem chorób układu oddechowego. Odruch kaszlowy może być wywołany przez dostanie się do dróg oddechowych ciała obcego, zwiększonej zawartości gazów drażniących we wdychanym powietrzu, pyłów, nadprodukcji wydzieliny w drogach oddechowych, a także przez działanie czynników chorobotwórczych (bakterie, wirusy, grzyby).

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: